LEVITON 47605-28D Image 1
LEVITON 47605-28D 21 HINGED DOOR FOR STRUCTURED MEDIA ENCLOSURE WHITE
MFR Part #: 47605-28D
SKU #: 1123506
Brand: Leviton®
UPC: 7847721979
Leviton® Structured Media® 47605-28D Economy Hinged Cover, Flush Cover, For Use With 28 in Enclosure, Steel, 29.32 in H x 15.62 in W x 0.25 in D
Commercial and Residential Applications
ACA Certified | UL/cULus Listed
Leviton® Structured Media® Hinged Cover, Economy, Flush Cover, For Use With: 28 in Enclosure, Steel, Powder Coated, White, 29.32 in H x 15.62 in W x 0.25 in D
Product Details
Attributes
ColorWhite
Country Of OriginMexico
Cover TypeFlush
Dimensions29.32 in H x 15.62 in W x 0.25 in D
FinishPowder Coated
MaterialSteel
Suitable For Use With28 in Enclosure